Jak sprawdzić Agencję Opiekunek?

Istnieją rozmaite sposoby poszukiwania agencji opiekunek, ale jest kilka rzeczy o których trzeba pamiętać. Na pewno zawsze należy sprawdzić, czy biuro z którym chcesz wyjechać, prowadzi legalną działalność gospodarczą, czy jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia.

Wejdź na stronę http://www.kraz.praca.gov.pl/StronaGlowna.aspx i zobacz, że znajdują się tam wszystkie agencje, które otrzymały certyfikat. Jeżeli w rejestrze nie ma wybranej agencji, oznacza to, że działa ona nielegalnie i lepiej nie korzystać z jej usług.

Możesz również sprawdzić opinie na temat danego biura w Internecie, ale uwaga! Bardzo często te opinie nie są wiarygodne. Opiekunki, które z różnych względów nie otrzymały pracy (słaba znajomość języka obcego, brak doświadczenia, brak schludności, wulgarne wysławianie się) potrafią nieprawdziwe historie opisywać w Internecie o takiej agencji, którą odwiedziły i nie otrzymały w niej zatrudnienia. To samo dotyczy Opiekunek, które utraciły możliwość dalszego zatrudnienia np. ze względu na nadużywanie alkoholu. Z drugiej strony zbyt dobre opinie na forach i w serwisach internetowych, również są podejrzane, gdyż tak naprawdę nie wiadomo, kto je tam umieszcza.

Dużo bardziej wiarygodna powinna być taka Agencja, która funkcjonuje długo na rynku pracy, która ma wąską specjalizację i zajmuje się w rekrutowaniem Opiekunek osób starszych do konkretnego kraju.

Droga Opiekunko, najlepiej wybierz taką agencję zatrudnienia, która działa już kilka lat na rynku, do której wracają opiekunki, aby w niej pracować. Agencja zatrudnienia w której podejmują pracę opiekunki wielokrotnie, przez dłuższy okres czasu, powinna wzbudzać dużo większe zaufanie niż nowa Agencja o której nic nie wiadomo.

Romana Ott Doradca Zawodowy

Podobne posty

Jak zatrudnić nianię / opiekunkę do dziecka?

Dzięki nowym przepisom rodzice mogą legalnie zatrudnić opiekunkę do dziecka (także członka rodziny) i nie muszą przy tym płacić składek na ubezpieczenia społeczne.

Czytaj więcej

Praca z podstawową znajomością języka niemieckiego

Trafiłam do Centrum Adiutor ze słabą znajomością języka niemieckiego i akurat załapałam się na kurs doszkalający z tego języka. Pani Gosia bardzo dobrze nas przygotowała na początek naszej pracy.

Czytaj więcej

Opiekunka na wakacje

Okres wakacji szkolnych bywa dla wielu rodziców kłopotliwy. Niejeden dorosły chętnie spędziłby ze swoimi dziećmi całą, letnią przerwę w nauce. Jednak często jest to niemożliwe.

Czytaj więcej