Praca na czarno się nie opłaca

Jakiś czas temu trafiłam do Centrum Adiutor, gdyż interesowała mnie praca dla opiekunki w Niemczech. Centrum Adiutor powiedziało mi, że jeżeli chcę z nimi pracować to w grę wchodzi tylko legalna praca w Niemczech. Zgodziłam się chociaż moje wynagrodzenie było nieco niższe, niż we wcześniejszej pracy którą podejmowałam na własną rękę w opiece przy babci, która zmarła. Zastanawiałam się wtedy czy nie poszukać sobie znowu pracy dla opiekunki na czarno, ale Centrum Adiutor miało dla mnie ciekawą ofertę od zaraz. Zależało mi aby wyjechać w krótkim czasie do Niemiec, dlatego podpisałam umowę z Adiutorem i po raz pierwszy podjęłam legalną pracę w Niemczech. Ile ja miałam szczęścia!!! Trzy dni po przyjeździe do Niemiec leżałam na stole operacyjnym i miałam operację na kręgosłup (dźwigając bagaże nadwyrężyłam sobie mój chory kręgosłup). Centrum Adiutor kontaktowało się z lekarzami i przefaksowało do szpitala wszystkie konieczne dokumenty: pozwolenie na pracę oraz ubezpieczenia. Nawet nie chcę myśleć co by było gdybym była w Niemczech nielegalnie w pracy. Odzyskałam zdrowie i po pół rocznej przerwie dalej podejmuję pracę w opiece ale już tylko na umowę i z pełną ochroną. Po mojej operacji wiem jedno praca na czarno się nie opłaca.

Agnieszka
Relacja opiekunki biura Centrum Adiutor.

Podobne posty

Nieuczciwa Agencja. Jak ją rozpoznać?

Nieuczciwa Agencja lub indywidualni pośrednicy pracy nie sprawdzają dokładnie znajomości języka niemieckiego (obcego), kwalifikacji oraz doświadczenia. Nie proszą o doniesienie lub przesłanie dokumentów ..

Czytaj więcej

Jak sprawdzić Agencję Opiekunek?

Istnieją rozmaite sposoby poszukiwania agencji opiekunek, ale jest kilka rzeczy o których trzeba pamiętać. Na pewno zawsze należy sprawdzić, czy biuro z którym chcesz wyjechać, prowadzi legalną działalność gospodarczą ..

Czytaj więcej

Opieka nad osobą starszą w Niemczech – dobra praca dla kobiet

Smutna prawda jest taka, że duża grupa kobiet w pewnym wieku „wypada” z rynku pracy. Często paniom po 50 roku życia lub tym, które większą część życia poświęciły na wychowanie dzieci trudno jest znaleźć pracę.

Czytaj więcej