Praca na czarno się nie opłaca

Jakiś czas temu trafiłam do Centrum Adiutor, gdyż interesowała mnie praca dla opiekunki w Niemczech. Centrum Adiutor powiedziało mi, że jeżeli chcę z nimi pracować to w grę wchodzi tylko legalna praca w Niemczech. Zgodziłam się chociaż moje wynagrodzenie było nieco niższe, niż we wcześniejszej pracy którą podejmowałam na własną rękę w opiece przy babci, która zmarła. Zastanawiałam się wtedy czy nie poszukać sobie znowu pracy dla opiekunki na czarno, ale Centrum Adiutor miało dla mnie ciekawą ofertę od zaraz. Zależało mi aby wyjechać w krótkim czasie do Niemiec, dlatego podpisałam umowę z Adiutorem i po raz pierwszy podjęłam legalną pracę w Niemczech. Ile ja miałam szczęścia!!! Trzy dni po przyjeździe do Niemiec leżałam na stole operacyjnym i miałam operację na kręgosłup (dźwigając bagaże nadwyrężyłam sobie mój chory kręgosłup). Centrum Adiutor kontaktowało się z lekarzami i przefaksowało do szpitala wszystkie konieczne dokumenty: pozwolenie na pracę oraz ubezpieczenia. Nawet nie chcę myśleć co by było gdybym była w Niemczech nielegalnie w pracy. Odzyskałam zdrowie i po pół rocznej przerwie dalej podejmuję pracę w opiece ale już tylko na umowę i z pełną ochroną. Po mojej operacji wiem jedno praca na czarno się nie opłaca.

Agnieszka
Relacja opiekunki biura Centrum Adiutor.

Podobne posty

Opiekunka na wakacje

Okres wakacji szkolnych bywa dla wielu rodziców kłopotliwy. Niejeden dorosły chętnie spędziłby ze swoimi dziećmi całą, letnią przerwę w nauce. Jednak często jest to niemożliwe.

Czytaj więcej

Zarobki opiekunek w Niemczech

Bardzo często spotykamy się z tym pytaniem. Jednak tak naprawdę nie ma bardzo dokładnie ustalonego zarobku dla pań wyjeżdżających do Niemiec. Są pewne przedziały zarobków opiekunek, które można przyjąć.

Czytaj więcej

Opieka ze słabą znajomością języka – czy jest możliwa?

Od dłuższego czasu szukałam pracy w opiece w Niemczech. Wszędzie słyszałam, że moja znajomość języka niemieckiego jest niewystarczająca. Ciężko mi było wziąć korepetycje z tego języka, gdyż ledwo wiązałam koniec z końcem.

Czytaj więcej