Zarobki opiekunek w Niemczech

Ile zarabia opiekunka pracująca w Niemczech?

Bardzo często spotykamy się z tym pytaniem. Jednak tak naprawdę nie ma bardzo dokładnie ustalonego zarobku dla pań wyjeżdżających do Niemiec. Są pewne przedziały zarobków opiekunek, które można przyjąć. Przede wszystkim liczy się poziom języka niemieckiego opiekunki. Tak naprawdę znajomość języka jest najbardziej znacząca. Ważne jednak są również wszelkie umiejętności oraz doświadczenie związane z opieką. Przy bardzo lekkiej opiece (tj. podopieczny bez schorzeń, wyjazdy dla towarzystwa z pomocą w życiu codziennym np. gotowanie, sprzątanie itp.) wynagrodzenie opiekunki jest zdecydowanie niższe, niż w przypadku, gdy mamy do czynienia z chorymi na alzheimera, demencję starczą, czy z chorymi, którym trzeba zmieniać pampersy oraz całkowicie dbać o ich higienę. Opieka nad osobami przewlekle i bardzo chorymi jest lepiej opłacana. Czasami również na zarobki opiekunek wpływa ilość podopiecznych. Może to być starsze małżeństwo, gdzie jedno z nich jest chore, ale obydwóm trzeba ugotować obiad, zrobić pranie itp. Czasami również może pojawić się taka sytuacja, że opiekunka podejmie się opieki nad dwojgiem chorych ludzi.

Przedział zarobków na jakie może liczyć opiekunka zajmująca się jednym pacjentem to 850 – 1200 euro netto.

Wynagrodzenie dla pań, które zajmują się dwojgiem osób to 950-1300 euro na rękę.

Wynagrodzenie dla pielęgniarek oraz personelu medycznego to 1200-1600 euro netto. Do każdego wynagrodzenia dochodzą: dodatkowe ubezpieczenie, podatki w tym wysoki ZUS, który liczy się każdej opiekunce do emerytury.

Podsumowując: Co wpływa na wysokość zarobków Opiekunek?
- Znajomość języka niemieckiego – najważniejszy czynnik kształtujący wynagrodzenie
- Zakres opieki, jakim trzeba otoczyć pacjenta
- Ilość podopiecznych (jedna lub dwie osoby).


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY WSZYSTKIE OPIEKUNKI.
Centrum Adiutor- Romana Ott

Podobne posty

Życie i przemijanie oczami umierającego człowieka... Warto przeczytać!

Gdy Mak Filiser zmarł w oddziale geriatrycznym w domu opieki, pielęgniarki uważały, że nie zostawił po sobie żadnych przedmiotów, które miałyby jakąkolwiek wartość.

Czytaj więcej

Rozważania na temat ciężkiej pracy…

Czasem zazdrościmy negatywnie, a czasem podziwiamy ludzi którym się powodzi. Zazwyczaj jednak widzimy tylko efekt końcowy ich ciężkiej pracy..

Czytaj więcej

Jak i o czym rozmawiać z podopiecznym?

Są takie tematy i wspomnienia, na których samą myśl każdemu z nas robi się cieplej na sercu – dzieciństwo, młodość, pierwsza miłość, małżeństwo, dzieci. Wysłuchajcie Waszych podopiecznych, pozwólcie im wspominać..

Czytaj więcej