Opiekunka na wakacje

Okres wakacji szkolnych bywa dla wielu rodziców kłopotliwy. Niejeden dorosły chętnie spędziłby ze swoimi dziećmi całą, letnią przerwę w nauce. Jednak często jest to niemożliwe. Zawodowe życie trudno po prostu odłożyć na dwa miesiące – chyba, że pracuje się w szkole – ale taka sytuacja to przywilej niewielu rodziców. Z dnia na dzień trzeba przeorganizować swoje codzienne przyzwyczajenia i zapewnić dzieciom opiekę. Warto rozważyć możliwość zatrudnienia na okres wakacji opiekunki do dzieci z Centrum Adiutor. Taką osobę dobrze jest trochę wcześniej przedstawić rodzinie. Powinna dobrze poznać zainteresowania i temperamenty dzieci. To znacznie ułatwi jej pracę. Wakacyjna niania przede wszystkim ma za zadanie aktywne organizowanie czasu dzieciom. Świetnie w tej roli sprawdzają się opiekunki kolonijne, animatorki zabaw z dziećmi oraz studentki pedagogiki. Dobrze jeśli „okresowa” opiekunka interesuje się sportem i aktywnie, rekreacyjnie go uprawia. Trudno wyobrazić sobie lepszą porę roku na sportowe zabawy na świeżym powietrzu niż lato. Każdego dnia wakacji w większości miast odbywają się różnego rodzaju imprezy i atrakcje. Rodzice razem z nianią mogą zaplanować, z których rozrywek najchętniej skorzystają dzieci.

Ważną cechą opiekunki będzie także umiejętność gotowania. W roku szkolnym dzieci często korzystają z wyżywienia w przedszkolu lub szkole. Trudno nagle znaleźć czas na to, aby codziennie przygotowywać obiad dla całej rodziny. Oczywiście nie jest łatwo jednocześnie zajmować się dziećmi i gotować dla nich. Jednak przy dobrej organizacji i częściowym przygotowaniu posiłku – można to bez trudu pogodzić. Z resztą wspólne gotowanie z dziećmi (np. lepienie pierogów) też będzie dla nich doskonałą rozrywką. Wtedy nawet przysłowiowy „niejadek” chętnie spróbuje własnoręcznie przygotowanego dania.
Z taką pomocą i opieką wakacje miną bardzo przyjemnie nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. Dzieci pożytecznie i przyjemnie spędzą wolny od nauki czas. Znalezienie odpowiedniej, godnej zaufania opiekunki nie jest łatwe. Dlatego w tej kwestii dobrze jest poprosić o pomoc profesjonalną agencję np. Centrum Adiutor z Torunia. Osoby, które mają doświadczenie w doborze personelu i poznają potrzeby rodziny – najlepiej poradzą sobie z tym zadaniem.

Centrum Adiutor Aneta Sieradzka

Podobne posty

Zarobki opiekunek w Niemczech

Bardzo często spotykamy się z tym pytaniem. Jednak tak naprawdę nie ma bardzo dokładnie ustalonego zarobku dla pań wyjeżdżających do Niemiec. Są pewne przedziały zarobków opiekunek, które można przyjąć.

Czytaj więcej

Opieka ze słabą znajomością języka – czy jest możliwa?

Od dłuższego czasu szukałam pracy w opiece w Niemczech. Wszędzie słyszałam, że moja znajomość języka niemieckiego jest niewystarczająca. Ciężko mi było wziąć korepetycje z tego języka, gdyż ledwo wiązałam koniec z końcem.

Czytaj więcej

Jak znaleźć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech

Przede wszystkim należy dobrze się rozejrzeć. Jeżeli znają się Panie się na Internecie to sprawa będzie dość prosta. Jeżeli brakuje Paniom takiej umiejętności to należy poprosić kogoś bliskiego czy znajomego aby sprawdził ..

Czytaj więcej